חייגו עכשיו!ייעוץ בוואטסאפ

פוטומאקי

 

מי שאוהב סושי ובפרט מי שמכין סושי יודע שיש כמה סוגים של המאכל המגולגל והטעים הזה וכל צורה אחרת שלו יש לה שם אחר ומיוחד. יש סשימי, יש ניגירי יש מאקי, יש פוטומאקי…. אבל מה כל אחד מהם אומר?

האמת היא שמדובר בסוגים שונים של מאכלי אורז יפניים, ובכדי שתוכלו להבחין ביניהם.


להזמנת פלטת פוטומאקי חייגו עכשיו: 072-2119587


הכנו לכם מילון עם המונחים הבסיסיים:

סושי ניגירי- מדובר בסוג של סושי שמשמעותו- אחיזה, והשם שלו מגיע מהשיטה של ההכנה שלו- כאשר האורז הדביק משמש כמרכז ועליו מניחים את הירקות או את הדגים. הניגירי לאומת מה שלרוב חושבים- לא תמיד מגיע עם דגים נאים.

סושי מאקי- פירוש השם הוא רול.  אותו רול מורכב מאצות מסוגנורי, קלויות, אשר מגולגלות סביב אורז חמצמץ עם תוספות כגון ירקות ודגים.יש כמה וכמה סוגים של מאקי וכל אחד מורכב בצורה אחרת וצריך מקצועיות רבה בשביל להרכיב אותו נכון. חלק מהסוגים מאוד קשים לגלגול.

ראש הטופסההוסומאקי למשל, הסוג הפופולארי ביותר של המאקי הוא רול דק המורכב מרצועה של אורז, מרכיב נוסף אחד- לרוב ירקות כגון גזר, מלפפון או אבוקדו, בגלגול חזק שיוצר רול דק במיוחד. לרוב הוא חתוך דק וקטן ומשמש תוספת לסוגי סושי אחרים.

סושי טמאקי: הפירוש של השם הוא מגולגל ביד- הצורה של הסושי הזה היא צורה של חרוט לעומת גליל כמו סוגים אחרים של סושי אבל הוא מורכב מאותם רכיבים של שאר סוגי הסושי. רוב האנשים מכירים את סוג הסושי הזה כקונוס שמגיע בתוספת בודדת לסוגי סושי אחרים ברוב המסעדות. הקונוס עצמו מורכב מאצות מסוג נורי אשר מגולגלות בצורה מוקפדת ויוצרות צורה של חנוט אשר ניתן להחזיק ביד ללא חשש שיתפרק ולטבול ברטבים השונים. צורת הקונוס לא נבחרה במקרה שכן היא מזכירה קרניים שמסמלות בתרבות היפנית שפע.

סושי פוטומאקי: משמעות השם היא גליל שמן. מדובר בסוג הסושי העבה ביותר לרוב בקוטר של 4 ס"מ וגם החתיכות עצמן גדולות למדי ומתאימות יותר לגודל נגיסה. הפוטומאקי הוא בדרך כלל מורכב ממרכיבים צמחוניים בלבד- ביצים מטוגנות, צנון יפני, דלעת יפנית ונבטים. את הרול העבה נהוג להגיש בחלק מהמקומות ביפן בעיקר בפסטיבלים מסורתיים וחגיגות לא חתוך ולאכול אותו בצורה השלמה שלו. עם זאת את רוב סוגי הסושי, בעיקר במסעדות, וגם את הפוטומאקי נהוג לפרוס לפרוסות ולהגיש ביחד בצורה מסודרת על צלחת הגשה בצורת הגשה מיוחדת לסושי.

ישנם עוד הרבה סוגים של סושי ובכל מסעדה שתלכו תוכלו לקרוא את השמות השונים אז בפעם הבאה לפני שאתם מזמינים קחו רגע לקרוא מה מרכיב הגליל ואיך הוא מורכב.


רוצים להכין פוטומאקי מקצועי – הזמינו עכשיו סדנת סושי פרטית

דילוג לתוכן