חייגו עכשיו!ייעוץ בוואטסאפ

היצע נרחב של דוכני אוכל

דוכני אוכל הם דוכנים הממוקמים לשם מכירת אוכל, כפי שבשוק ירקות ישנם דוכני ירקות בהם הירקנים מוכרים את מרכולתם, כך קיימים גם דוכני אוכל מגוונים. דוכני האוכל מתאפיינים בצבעוניות והרכישה מהם היא חוויה קולינרית.


להזמנת דוכני אוכל חייגו עכשיו: 072-2119587


איפה נמצא דוכני אוכל? 

דוכן מזון לאירועים הם זמניים, כלומר הם לא ממוקמים במקומות קבועים אלא נודדים ממקום למקום. דוכני אוכל יוקמו בפסטיבלי רחוב בקניונים (בימי שישי), בהופעות מוזיקליות שמתקיימות במקומות פתוחים כמו אצטדיונים, בימי העצמאות במתחם החגיגות ובכל מקום שמזמן את הקהל הרחב לבילוי.

 

הצורך בדוכני אוכל

נשאלת השאלה, מדוע קיים צורך בדוכני אוכל? התשובה נובעת מכך שאנו יוצאים מהבית לבלות, לחגוג, או לצפות בהופעה, אוכל הוא חלק מההנאה. לא בכל מקום בו מתקיים אירוע או פסטיבל קיימים מקומות קבועים שמוכרים אוכל, וכדי למשוך את הקהל לאותם אירועים מזמינים מארגני האירוע את בעלי הדוכנים להקים שלל דוכנים אטרקטיביים באזור האירוע. הצבעוניות של מתחם הדוכנים תורמת להצלחתו של האירוע ומושכת אליו משתתפים. כך שגם מארגני האירוע וגם בעלי הדוכנים מרוויחים את פרנסתם בצורה מיטבית.

 

סוגי דוכני אוכל

סוג דוכן האוכל נקבע על פי סוג האוכל שנמכר בו:

  • אוכל רחוב – דוכן נקניקיות, דוכן שווארמה, דוכן המבורגר, דוכן פלאפל וכו.
  • נשנושים – פופקורן, צמר גפן מתוק, תירס חם, גלידה.
  • אוכל ביתי מכל הסוגים
  • גורמה – מנות שפים מיוחדות
  • שתיה – קלה וחריפה
  • מאפים – בורקסים (בוריק טורקי), פיצות, סמבוסק, עוגות ועוד.

ברוב המקרים דוכן אוכל מוכר אחד או שני סוגי אוכל וזאת כדי לאפשר לכמה שיותר דוכנים למכור את מרכולתם.

מארגני האירועים יבחרו דוכנים על פי אופי האירוע, לאחר קביעת סוגי הדוכנים מארגני האירועים מוציאים מכרזים להפעלת הדוכנים, מקבלים הצעות ובוחרים.

 

התאמת דוכני האוכל לאירוע 

פסטיבל אוכל – בשנים האחרונות, בערים שונות ברחבי הארץ נהוג לקיים פעם בשנה פסטיבל אוכל. בדרך כלל בפסטיבלי האוכל נמצא דוכני גורמה עם מנות קטנות ומיוחדות וכמובן דוכני שתיה חריפה.

פסטיבל רחוב – כמובן יוקמו דוכנים המגישים אוכל רחוב, דוכני מאפים, נשנושים ושתיה. בפסטיבלי רחוב כיוון שקהל היעד מגוון נהוג להזמין דוכנים מסוגים שונים.

הופעות מוזיקה – בהופעות מוזיקה יוקמו בדרך כלל דוכני נשנושים, אותם אפשר לקחת לתוך המופע, דוכני שתיה ודוכן אחד או שניים של אוכל רחוב.

שוק שישי בקניונים – כל הדוכנים בשוקי שיש הם דוכנים של אוכל ביתי, הרעיון מאחורי הפעלת שווקים אילו, ימי שישי מתאפיינים בארוחת שישי אשר כוללות  אוכל ביתי, לאחרונה משפחות מחפשות היכן לקנות אוכל ביתי לארוחת שישי במקום לטרוח ולבשל. מקימי הדוכנים הם אנשים מהשורה, אוהבי בישול ביתי שמבשלים את האוכל שהם מבשלים למשפחתם ומוכרים אותו.

ימי העצמאות – סמל יום העצמאות הא המנגל, ולכן מוקמים בעיקר דוכנים בשריים, שווארמה, המבורגר, שיפודים, קבבים, מעורב ירושלמי וכל העולה על הדעת בתחום המינגול.

 

לחזרה לעמוד הבית לחצו כאן

דילוג לתוכן