חייגו עכשיו!ייעוץ בוואטסאפ

קייטרינג כשר

קייטרינג בשרי כשר למהדרין

קייטרינג בשרי כשר למהדרין

 

כל מי שמעורה בעולם האירועים והקייטרינג מדווח ללא ספק כי רוב האנשים בישראל מעדיפים להזמין קייטרינג כשר. ישראל היא מדינה מעורבת שבה חיים זה לצד זה אנשים שומרי מסורת ואנשים שאינם שומרים מסורת. כאשר אנחנו עורכים אירוע אין כמעט אירוע אחד שבו לא משתתפים אנשים המקפידים על חוקי הכשרות ומאחר וכל מארח ירצה שכל האורחים באירוע שלו יוכלו לאכול וליהנות. הפתרון הוא הזמנה של קייטרינג כשר.

 

קייטרינג כשר – מידע קצר על סוגי הכשרות השונים

כל האנשים המקפידים על חוקי הכשרות מגיעים לאירוע וכבר בהתחלה הם שואלים האם הקייטרינג כשר, חלקם ממשיכים ושואלים, מהי רמת הכשרות ומיהו הגוף האחראי על הכשרות באירוע.

רמת הכשרות הבסיסית היא תעודת כשרות הניתנת לחברת הקייטרינג מהרבנות המקומית. חלק גדול מציבור שומרי הכשרות סומך על רמת הכשרות של הרבנות המקומית, אך חלק אחר מעדיף השגחת כשרות ברמה גבוהה יותר הנקראת כשרות מהדרין.

 

כשרות מהדרין היא כשרות המחמירה יותר ומקפידה על פרמטריים הלכתיים קפדניים וגבוהים יותר. בכשרות מהדרים הבשר נשחט בשחיטה מהודרת יותר, מוצרי הגלם עוברים בדיקה קפדנית הבודקת האם אין בהם רכיבים בלתי כשרים, האם כל הרכיבים הנמצאים בחומר הגלם הם בעלי תעודת כשרות ועוד. גם הירקות בכשרות מהדרין יהיו שונים, הם יהיו ירקות ללא תולעים שגדלו על מצע מיוחד ללא תולעים וחרקים האסורים לאכילה.

 

יש גופים שונים המעניקים תעודת כשרות למהדרין ורובם גופים פרטיים הגובים תשלום מיוחד עבור ההשגחה ועבור תעודת הכשרות הנושאת את שמם. בין הגופים המעניקים כשרות מהדרין נמצאים בד"ץ העדה החרדית ירושלים, ההכשר של חוג חת"ם סופר, ההכשר של הרב לנדאו ועוד. כל גוף כשרות מקובל על ציבור אחר ולא תמיד מי שסומך, למשל, על הבד"ץ, יסמוך גם על ההכשר של חוג חתם סופר וכן הלאה.

 

קייטרינג כשר הוא קייטרינג יקר יותר בשל העלויות הגבוהות יותר של חומרי הגלם ובשל התשלום לגוף הכשרות המעניק את ההכשר, ועל אף זאת לא תמיד פערי המחירים יהיו משמעותיים.

 

גופי הכשרות השונים וכן הרבנות המקומית מעניקים תעודת כשרות לכל סוגי הקייטרינג, לקייטרינג בשרי, לקייטרינג חלבי, לקייטרינג של פינגר פוד ועוד.

 

בקייטרינג כשר מגישים שלוש מנות, מנת פתיחה, מנה עיקרית וקינוח. לעתים, בקייטרינג יוקרתי תוגש גם מנת ביניים. כאשר המנות היו מנות בשריות, מנת הקינוח תהיה פרווה בשל האיסור ההלכתי לאכול בשר וחלב יחד. אך חשוב לדעת כי  כיום אפשר ליצור קינוחי פרווה טעימים, יפים ומשביעים גם מחומרי גלם שאינם חלביים.

 

להזמנת דוכני מזון לאירועים לחצו כאן

 

נויה פוד

נויה פוד

דילוג לתוכן