חייגו עכשיו!ייעוץ בוואטסאפ

עמדות אוכל

עמדות אוכל הן דרך נהדרת להעניק לאירוע שלכם סגנון שונה, פחות שמרני, פחות מנוכר ופחות מבוגר, יותר קליל, יותר כיפי ויותר זורם. עמדות האוכל יתרמו לאווירה של האירוע ויאפשרו לכם כבעלי האירוע להגיש מגוון גדול של מאכלים בסגנון שונה בהתאם לקהל היעד של האורחים שלכם.

עמדות אוכל לאירוע

עמדות אוכל לאירוע

עמדות אוכל – כל היתרונות בעמדה אחת

עמדות אוכל הן אטרקציה לוהטת בכל אירוע. אלו עמדות המגישות מאכלים טעימים, אך לא מוותרים על העיצוב. האוכל המוגש בעמדות המזון הוא חגיגה של צבעים, טעמים וריחות. תוכלו להגיש מנות מרכזיות כך שכל אורח יניח בצלחת שלו את סוג האוכל שהוא אוהב ואם תרצו תוכלו להניח על העמדות גם מנות אישיות ומעוצבות.

האורחים באירוע שלכם יעברו מעמדה לעמדה כשבכל עמדה הם ימצאו סגנון אחר של אוכל. בדרך הם יפגשו חברים, בני משפחה או עמיתים לעבודה והם ייהנו לעצור ולשוחח אתם.

ההגשה באמצעות עמדות אוכל מאפשרת לקלוע למגוון גדול של טעמים. אם האורחים באירוע שלכם מאופיינים בסגנונות שונים תוכלו להקדיש כל עמדה לסגנון שונה. בעמדה אחת תוכלו להגיש אוכל בסגנון מזרחי, בעמדה שנייה מאכלי גורמה, בעמדה אחרת אוכל המתאים לאורחים צמחוניים ובעמדה נוספת אוכל המתאים לילדים.

עמדות אוכל לאירועים –3 טיפים מנצחים באדיבות קייטרינג "נויה פוד"

כדי לא להתבלבל מהמגוון הגדול של סוגי האוכל המתאימים להגשה באמצעות עמדות אוכל (דוכני מזון), כדאי לכם לעבור על המבחר הגדול ולנסות לצמצם אותו בהתאם לטעם ולאופי של האורחים באירוע שלכם. לאחר שבחרתם את סוג האוכל והסגנון המועדף, היפגשו עם חברת הקייטרינג , בקשו הצעת מחיר ובדקו האם סוג האוכל שבחרתם מתאים לתקציב שייעדתם לאירוע.

לפני שאתם חותמים על הסכם עם חברת הקייטרינג, מומלץ לערוך סקר שווקים, להשוות מחירים ולקבל המלצות. אם בחרתם בחברה אחת, הריצו את שמה במנועי החיפוש. אם מצאתם תלונות או תביעות משפטיות נגד החברה, אל תבחרו בה. באותה הזדמנות תוכלו גם להתרשם מאתר האינטרנט של החברה. חברה ותיקה ורצינית מחזיקה אתר אינטרנט מרשים ומקצועי.

גם אם תופתעו מפער המחירים, אל תתפתו למחירים זולים במיוחד. ערכו סקר שווקים, השוו בין המחירים ולמדו את ממוצע המחירים בשוק. אם חברת הקייטרינג מציעה לכם מחירים נמוכים באופן משמעותי מהמחיר הממוצע של השוק, זה צריך להדליק אצלכם נורה אדומה. בדרך כלל מחיר נמוך מאותת על חוסר ניסיון, על שימוש בחומרי גלם ברמת נמוכה יותר, על מלצרים פחות מנוסים ועוד.

סוגי עמדות אוכל:

דוכן שווארמה פרגית

דילוג לתוכן