חייגו עכשיו!ייעוץ בוואטסאפ

הטעמים הייחודיים של סושי מטוגן

סוּשִי הוא מאכל יפני המורכב מאורז בחומץ המשולב עם מרכיבים שונים כגון דג נא או מעושן, אצות מאכל וירקות.

בתחילת המאה ה-18 החלו להופיע ביפן ה"אושיזושי" שהוא קציץ בשר עשוי דגים וחומץ אורז וה"נגירי" שהוא גוש אורז ועליו מונח דג נא. תוך תקופה קצרה החלו להופיע בחוצות הערים חנויות לממכר מאכלים אלו. המאכלים שנמכרו במסעדות נהיו לבסוף דומים לסושי של ימינו ונעשו מחתיכות של דגים נאים הטבולות בחומץ אורז או ברוטב  של סויה.


להזמנת סושי מטוגן טעים במיוחד חייגו עכשיו: 072-2119587

לא סתם קיבלנו 5/5 כוכבים – מוזמנים לקרוא את הביקורות על נויה פוד


פופולריות בעולם המערבי

כבר בשלהי שנות ה-60 החל הסושי לצבור פופולריות ברחבי העולם, בעיקר בזכות ההתאמות שנעשו בסגנון הכנת הסושי, תוך הוספת מרכיבים ויצירת מאכל בסגנון פיוז'ן. השינוי והוספת האבוקדו לסושי, היוו פריצת דרך בהפיכת הסושי ממאכל אתני יפני סיני למאכל מהיר ואוניברסלי. הציבור אוהב מאד סושי רגיל וגם סושי מטוגן בפירורי פנקו של נויה פוד.

סוגי סושי

ישנם כמה סוגי מאכלים הנכללים תחת השם הכללי "סושי". אחדים מהם הם:

  • מאקי – זהו הסושי המוכר ביותר. על אצה מיובשת מניחים שכבת אורז שבושל עם חומץ ועליו מניחים כמה פיסות דג נא וירקות. בעזרת מחצלת מיוחדת מגלגלים האצה עם התכולה לצורת גליל מהודק, אותו פורסים לפרוסות ואוכלים בליווי רוטב סויה.
  • ניגירי – מאכל פשוט המורכב מכמות קטנה של אורז הנדחסת לגודל של שתי אצבעות לערך, ועליה מונחת חתיכת דג נא, ירקות או בשר. לעיתים משתמשים ברצועה דקה של אצת מאכל כדי לקשור את כל המרכיבים יחד.
  • טמאקי, קונוס – במאכל זה משתמשים באצה מיובשת כדי ליצור מעין כיס שאותו ממלאים באורז ובחתיכות דג. זוהי מנה הנאכלת בעזרת הידיים כיוון שהיא גדולה מכדי שיתאפשר לאחוז בה בעזרת מקלות אכילה.

מרכיבים נפוצים

אורז הוא המרכיב החשוב ביותר בכל מנת סושי. להכנת סושי משתמשים באורז עגול שהוא קצר ומעט דביק יותר מאחיו האורז ההודי. האורז העגול המשמש להכנת סושי מבושל מראש עם חומץ אורז, מלח ומעט סוכר יש לקרר את האורז לטמפרטורת החדר לפני תחילת יצירת הסושי הרגיל או סושי מטוגן של נויה פוד.

פירות ים ודגים: מטעמים אסתטיים ובריאותיים, דגים נאים חייבים להיות טריים יותר ובאיכות גבוהה יותר מאשר דגים המשמשים בבישול בחום. עם סוגי הדגים הנפוצים להכנת סושי אפשר למנות את הטונה, הסלמון והמקרל. בנוסף לדגים, נהוג להשתמש בהכנת סושי גם בפירות ים

נורי: נורי הוא שמה של אצת הים המתורבתת המשמשת להכנת מאקי וטמאקי.

גארי: זנגביל כבוש.

וואסאבי: מעין ממרח חזרת חריפה. ביפן נהוג לומר כי הוואסאבי המוגש עם הסושי מחסן את הגוף נגד הרעלת דגים. בישראל נהוג להגיש רוטב ספייסי מיונז בנוסף לסושי – רוטב המורכב משילוב של מיונז עם צ'ילי חריף או צ'ילי מתוק.

סושי מטוגן בפנקו

לאלו שאינם אוהבים לאכול דג נא יש מסעדות המטגנות את הסושי. טובלים את הסושי בקמח עם מלח, בביצה טרופה ופרורי לחם הנקראים פנקו ומטגנים עד להזהבה.

אנחנו בחברת נויה פוד נשמח להציע לכם סושי רגיל וגם סושי מטוגן בדוכני המזון באירוע שלכם. השאירו את הפרטים שלכם ונשוחח אתכם בהקדם.

דילוג לתוכן